De legendarische uitgeverij In de Knipscheer houdt er na een halve eeuw mee op. De broers Jos en Franc Knipscheer startten in 1976 en na het vroege verscheiden van Jos, zette Franc – bijgestaan door zijn vrouw Anja – met niet aflatende energie de uitgeverij voort. Het leverde een reeks debuten op van schrijvers die niet meer weg te denken zijn uit het Nederlandstalige landschap: Leon de Winter, Tommy Wieringa, Ernst Jansz, Alfred Birney, Marion Bloem, enz. En de Caraïbische literatuur zou er zonder In de Knipscheer totaal anders hebben uitgezien: Astrid Roemer, Bea Vianen, Boeli van Leeuwen, Edgar Cairo, Shrinivási, Diana Lebacs, Hugo Pos, Michael Slory, Pierre Lauffer en vele anderen uit Suriname en de eilanden vonden er onderdak.
Een reeks Caraïbische auteurs gaat Franc en Anja Knipscheer uitluiden in een feestelijk programma met nieuwe literaire teksten: Marius Atmoredjo, Eric de Brabander, Aart Broek, Kees Broere, Henna Goudzand Nahar, Fred de Haas, Janny de Heer, Karin Lachmising, Joan Leslie, Ronny Lobo, Ken Mangroelal, Raj Mohan, Quito Nicolaas, Diana Tjin, Delno Tromp en Etchica Voorn. Er is een voorvertoning van de film die Hester Jonkhout maakte: Over Knipscheer. De muzikale omlijsting is van Frank Ong-Alok en Ronald Snijders.
De presentatie is in handen van Michiel van Kempen en Bernice Vreedzaam
DATUM EN TIJD | Zondag 22 maart 2026 | Aanvang 15.00 uur | Zaal open 14.30 uur | Entree 10,00 | Stadspas/CJP/Studentenkaart 5,- | Vrienden gratis |
bestel kaartjes